Çocuklarda Fiziksel Aktivite

Çocuklarda beslenme çocuğun yaşına, cinsiyetine, vücut ağırlığına, fiziksel aktivite düzeyine göre düzenlenmelidir. Okul Çağı çocuğun toplum yaşamına ilk kez bilinçli olarak girdiği bir dönemdir.

Okul öncesi çağda çocuğun beslenme alışkanlıklarını aile etkilerken, okul çağında arkadaşlar / akran grubu Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In sollicitudin sed lorem sed aliquet. Nam ullamcorper mi finibus tellus tristique, id laoreet arcu laoreet. Cras mollis velit massa, sit amet sodales ligula commodo non. Morbi sed tortor eget ipsum ultrices dapibus eu sit amet ante. Proin quam nibh, eleifend ac justo eu, posuere consequat nibh. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In sollicitudin sed lorem sed aliquet. Nam ullamcorper mi finibus tellus tristique, id laoreet arcu laoreet. Cras mollis velit massa, sit amet sodales ligula commodo non. Morbi sed tortor eget ipsum ultrices dapibus eu sit amet ante. Proin quam nibh, eleifend ac justo eu, posuere consequat nibh.

Okul Çağı Çocuklarında Beslenmenin Önemi

Çocuklarda beslenme çocuğun yaşına, cinsiyetine, vücut ağırlığına, fiziksel aktivite düzeyine göre düzenlenmelidir.

Okul çağı, çocuğun toplum yaşamına ilk kez bilinçli olarak girdiği bir dönemdir. Okul öncesi çağda çocuğun beslenme alışkanlıklarını aile etkilerken, okul çağında arkadaşlar / akran grubu, reklamlar gibi etkenler, okulda beslenme konusunda denetimin olmaması, özellikle annenin çalışmasına bağlı olarak okuldan eve gelince, kendi kendine yiyecek hazırlaması sonucu çocukta yanlış beslenme alışkanlıkları gelişebilmektedir. Bu nedenle çocuğun yeterli ve dengelibeslenebilmesi için çocuğun, ailenin, okul yönetimindeki bireylerin ve öğretmenlerin beslenme konusunda bilinçli, eğitimli ve işbirliği içerisinde olmaları gerekmektedir. Çocuğun yaşına, cinsiyetine göre yeterli ve dengeli beslenmesinin en önemli göstergesi, çocuğun büyüme gelişmesidir.